Ptali jsme se v lékárně…

28.04.2021

Moje lékárna ve Vratimově je známa v širokém okolí svým osobním,
rodinným přístupem k zákazníkům a ochotou vždy dobře poradit. Zeptali jsme se vedoucí PharmDr Barbory Janoškové Haftové, která nikdy neztrácí optimismus, jak vidí aktuální situaci a jaký je její názor na očkování.

Ptali jsme se v lékárně…
PharmDr Barbora Janošková Haftová, vedoucí lékárny ve Vratimově

Jak prožíváte současnou dobu? Zvládáte ji personálně a psychicky?

Současná doba je pro všechny hodně náročná, nicméně tato práce mě baví a naplňuje, takže myslím, že ji zvládám dobře. Lékárna je pro pacienty stále otevřená a s kolegyněmi jsme vždy připravené pacientům pomoct a poradit jim s jejich zdravotními problémy. Až na pár týdnů během loňského jara, kdy jsem v lékárně zůstala úplně sama, to personálně zvládáme dobře. Samozřejmě dodržujeme veškerá opatření, na táře máme plexiskla, nosíme ochranné pomůcky, máme k dispozici dezinfekci pro nás i pacienty, pravidelně dezinfikujeme prostory lékárny a dodržujeme omezení počtu osob v lékárně.

Jak se změnili vaši zákazníci ve srovnání s dobou před koronavirem?

Naše lékárna sídlí v malém městě v blízkosti a krátké dojezdové vzdálenosti od Ostravy. Dříve lidé častěji jezdili do Ostravy na nákupy, k odborným lékařům, příp. i do lékárny. V současnosti více lidí pracuje z domova, tolik necestují, dávají přednost kvalitě a dostupnosti lékárenských služeb, které nabízíme. Důležitou roli hraje také možnost vyzvednutí předepsaných léků na občanský průkaz, což je pro pacienty pohodlnější, rychlejší a jednodušší. V naší lékárně si můžete své léky objednat prostřednictvím rezervačního systému www.mojelekarna.cz nebo přes mobil, pacienti tedy nemusí do lékárny chodit dvakrát.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK


« zpět