Febichol 50 tobolek, (50x100mg)

Febichol 50 tobolek, (50x100mg)

Výrobce: Noventis
Typ: Volně prodejné léky
SUKL: 0119658
PDK: 8595014730118
Další informace:
Příbalový leták

Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!

* Cena obvyklá se může v jednotlivých lékárnách lišit

Vaše cena s DPH:
12210
Cena obvyklá:134
Ušetříte:8.9%
kusů
Skladem
Popis:

Febichol je choleretikum, to znamená léčivo zvyšující vylučování žluče. Každá tobolka Febichol obsahuje 100 mg léčivé látky fenipentol (fenipentolum).

Tobolky Febichol užívají dospělí k léčbě trávicích obtíží při chronických (vleklých) onemocněních jater a žlučových cest (poruchách činnosti žlučníku, vleklém zánětu žlučníku, vleklé tvorbě žlučových kamenů, vleklých onemocněních jater provázených trávicími obtížemi způsobenými poruchou nebo onemocněním žlučových cest) a stavech po chirurgickém odstranění žlučníku nebo po zánětu jater (hepatitidě).

Přípravek mohou užívat dospělí a mladiství od 15 let.

Dávkování: Dospělí a mladiství od 15 let obvykle užívají 2 tobolky Febichol 3x denně (vždy těsně před jídlem), někteří nemocní s méně závažnými obtížemi mohou tobolky Febichol užívat jen občas, podle potřeby (2 tobolky těsně před jídlem). 
Tobolky se polykají nerozkousané a nerozmočené (obsah má silně palčivou, hořkou chuť!) a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny (např. sklenkou vody).

Tobolky Febichol lze užívat dlouhodobě, chcete-li je však souvisle užívat déle než 14 dnů, poraďte se o tom s lékařem, který Vám poradí, zda to ve Vašem případě je vhodné, či nikoli.

Nežádoucí účinky: Tobolky Febichol jsou obecně dobře snášeny. U některých nemocných se může vyskytnout pyróza [pálení žáhy, tj. pálivý pocit "v krku" (v jícnu a hltanu), popř. pálivá bolest za hrudní kostí] nebo pocit "pálení v žaludku". 
Při užívání tobolek Febichol se někdy mohou vyskytovat příznaky těžko odlišitelné od vlastního léčeného stavu (pocit tlaku a plnosti v nadbřišku, nevolnost, nadměrný odchod střevních plynů konečníkem).

V ojedinělých případech nelze vyloučit výskyt alergických reakcí (reakcí přecitlivělosti) typu kopřivky (výsevu svědivých, obvykle začervenalých, někdy rozsáhlých a splývavých kožních pupenů), kožní vyrážky nebo otoku obličeje. Kdyby se u Vás objevil některý z uvedených příznaků reakcí přecitlivělosti, přestaňte tobolky Febichol užívat a neprodleně vyhledejte lékaře!

Balení: Jedno balení obsahuje 50 měkkých želatinových tobolek.

Uchovávání: Uchovávejte při teplotě do 25°C v původním obalu, aby byl přípravek chráněný před světlem a vlhkostí. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Lék k vnitřnímu užití. Před použitím si přečtěte příbalový leták.

 

Výrobce: Noventis
Typ: Volně prodejné léky
Cena obvyklá*:
134 s dph
Vaše cena:
12210 s dph
SUKL: 0119658
PDK: 8595014730118
Další informace:
Příbalový leták
počet kusů