Elmex Gelee stm gel 25 mg

Elmex Gelee stm gel 25 mg

Výrobce: Gaba AG/Liftec
Typ: Volně prodejné léky
SUKL: 0203909
PDK: 3072999

Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!

* Cena obvyklá se může v jednotlivých lékárnách lišit

Vaše cena s DPH:
29320
Cena obvyklá:323
Ušetříte:9.2%
kusů
Skladem
Popis:

Přípravek elmex gelée obsahuje aminofluoridy a je určený k místní fluoridaci zubní skloviny. Fluoridy se díky své přilnavosti k tvrdým zubním tkáním hromadí v jejich vnějších vrstvách a snižují tak rozpustnost skloviny. Současně svým působením proti bakteriím snižují nebo potlačují látkovou výměnu mikroorganismů v zubním plaku a zabraňují tak vzniku zubního kazu, nebo jeho vývoj zpomalují.

Přípravek Elmex gelée se používá

  • k prevenci zubního kazu a fluoridaci zubní skloviny
  • k léčbě počínajícího zubního kazu (remineralizace)
  • k ochraně a ošetření citlivých zubů

Přípravek je určen pro děti od 6 let, dospívající a dospělé.

Dávkování a způsob užití: Pokud lékař neurčí jinak, k prevenci zubního kazu se jedenkrát týdně na zubní kartáček nanese přibližně 1 až 2 cm (0,5 g) gelu, který se roztírá po povrchu zubů po dobu 2 minut. Gel se nemá polykat a je důležité toto zajistit zejména u dětí. 

Složení: Léčivými látkami jsou aminofluorida mixta(olaflurum, dectaflurum), natrii fluoridum. Další pomocné látky: propylenglykol, hyetelosa, sacharin, ovocné aroma ( jablečné aroma, menthon, banánové aroma, silice máty kadeřavé, aroma  máty peprné), čištěná voda. 

Kontraindikace: Pozorně čtěte příbalovou informaci. Nevhodné pro děti do 6 let. V těhotenství a při kojení je možno elmex gelée používat pouze na výslovné doporučení lékaře. 

Léčivý přípravek k použití v dutině ústní. Obsahuje léčivé látky: směs aminfluoridů a fluorid sodný. Pro dospělé a děti od 6 let.

Výrobce: Gaba AG/Liftec
Typ: Volně prodejné léky
Cena obvyklá*:
323 s dph
Vaše cena:
29320 s dph
SUKL: 0203909
PDK: 3072999
počet kusů